Polski napastnik znokautowany przez niemieckiego bramkarza

2024-10-28 18:51:57(ost. akt: 2024-10-28 18:55:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Dawid Kownacki, piłkarz Fortuny Düsseldorf występującej na zapleczu niemieckiej ekstraklasy, doznał wstrząśnienia mózgu oraz urazu więzadła w lewym kolanie - poinformował klub. Wykazały to badania w poniedziałek, dwa dni po zderzeniu z rywalem w meczu z FC Kaiserslautern.
W komunikacie klubu nie podano, jak długo Polak będzie pauzował, ale problemy z więzadłami mogą oznaczać nawet kilkumiesięczną przerwę.

W 33. minucie sobotniego spotkania 27-letni Kownacki wyskoczył do górnej piłki i został niemalże znokautowany przez bramkarza Juliana Krahla, który trafił Polaka pięściami w głowę. Zamroczony napastnik Fortuny dodatkowo upadł w nienaturalny sposób, co spowodowało problemy z kolanem.

Kownacki wystąpił w ośmiu z 10 dotychczasowych kolejek 2. Bundesligi i zdobył dwie bramki. Jego zespół, mimo porażki w sobotę 3:4, prowadzi w tabeli z dorobkiem 20 punktów.