Pizza za darmo w Zakopanem? Nie tym razem...

2024-07-10 09:00:04(ost. akt: 2024-07-10 02:38:11)
zdj. ilustracyjne

zdj. ilustracyjne

Autor zdjęcia: Ivan Torres on Unsplash

W Zakopanem doszło do niespodziewanego incydentu, kiedy 28-letni turysta postanowił zjeść pizzę bez zapłacenia. Co stało się potem, zaskoczyło nie tylko obsługę restauracji, ale i tatrzańskich policjantów...
28-letni turysta, który przybył do Zakopanego, znalazł się w tarapatach po wizycie w jednej z lokalnych restauracji. Mężczyzna zamówił pizzę o wartości 49 złotych, którą zjadł, nie uregulował jednak rachunku i postanowił opuścić lokal bez płacenia. Szybka reakcja obsługi restauracji oraz ochrony uniemożliwiła mu ucieczkę. Zatrzymany został przez pracowników lokalu, a na miejsce wezwano policję.

Według informacji przekazanych przez policję, turysta początkowo twierdził, że nie mógł zapłacić za posiłek, gdyż zgubił telefon. Kontrola jego portfela ujawniła jednak wystarczającą sumę pieniędzy na pokrycie należności za zjedzony posiłek. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie wymierzono mandat w wysokości 500 złotych.

Przypadek ten ilustruje zjawisko znane jako "szalbierstwo", które polega na opuszczeniu miejsca świadczenia usługi bez zapłacenia za nią. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń (art. 121 par. 2), osoby dopuszczające się tego typu wykroczeń mogą być ukarane grzywną, a w powtarzających się przypadkach grozi im nawet kara aresztu lub ograniczenia wolności.


źródło: gazeta.pl

bm