Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

2024-06-20 09:00:12(ost. akt: 2024-06-20 02:25:33)

Autor zdjęcia: PAP

Stołeczna Policja ujawniła nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Według najnowszych informacji, związek z jej zniknięciem mógł mieć kierowca białego fiata cinquecento. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z policją – poinformowała Komenda Stołeczna Policji (KSP).
Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, wracając samotnie z klubu w Sopocie do swojego domu w Gdańsku. Kamery monitoringu zarejestrowały jej obecność w kilku miejscach, ale dziewczyna nigdy nie dotarła do domu. Jej zaginięcie stało się jedną z największych i wciąż nierozwiązanych zagadek kryminalnych w Polsce.

Nowe ślady i policyjny apel

W ciągu ostatnich lat pojawiały się różne tropy, jednak żaden z nich nie doprowadził do odnalezienia Iwony. Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Samochód ten był widziany 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07, przemieszczający się ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana w Gdańsku.

Każda osoba, która posiada informacje o samochodzie i jego kierowcy, jest proszona o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania pod numerem tel. 506 582 722 lub kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Tajemniczy kierowca i rosyjski wątek

Grupa Detektywistyczna Trójmiasto, prowadząca niezależne śledztwo, ustaliła, że kierowca białego fiata cinquecento mógł być ochroniarzem jednego z lokali rozrywkowych w Gdańsku. Według ich ustaleń, samochód widziano na ulicy Piastowskiej, gdzie przed laty znajdował się lokal zwany "bacówką".

Restauracja, przy której widziano białego fiata cinquecento, była kontrolowana przez lokalną grupę przestępczą. Co więcej, w środowisku tej restauracji pojawiła się osoba rosyjskojęzyczna. Detektywi przypuszczają, że mogła ona być związana z wpływami osób ze Wschodu w tym lokalu. Istnieje możliwość, że to właśnie ta rosyjskojęzyczna osoba, być może obywatel Rosji, była kierowcą fiata i miała związek z zaginięciem Iwony Wieczorek.

Poszukiwania trwają

Mimo wielu lat poszukiwań, sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek nadal pozostaje nierozwiązana. Nowe informacje dotyczące tajemniczego kierowcy fiata cinquecento mogą rzucić światło na tę zagadkę i pomóc w odkryciu, co naprawdę stało się tamtej nocy. Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje, o pomoc w rozwikłaniu tej tajemnicy.


źródło: niezależna.pl, PAP

bm