Nietypowa inwestycja Cristiano Ronaldo

2024-06-15 15:00:57(ost. akt: 2024-06-15 12:24:07)

Autor zdjęcia: PAP

Cristiano Ronaldo kontynuuje inwestycje w branże spoza piłki nożnej. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki przejął udziały w prestiżowej portugalskiej marce porcelany Vista Alegre, która w tym roku obchodzi swoje dwusetne urodziny - ogłosił jej właściciel.
Portugalski napastnik "nabył 10 procent kapitału" Vista Alegre Atlantis, poinformowała grupa Visabeira, która w komunikacie prasowym z zadowoleniem przyjęła przybycie "jednego z najlepszych graczy w historii piłki nożnej oraz najbardziej znanej i podziwianej portugalskiej osobowości na świecie".

Umowa z firmą macierzystą Vista Alegre, która jest również właścicielem artystycznych wyrobów ceramicznych Bordallo Pinheiro, przewiduje również nabycie 30 procent udziałów w hiszpańskiej spółce zależnej Vista Alegre oraz projekt rozwoju flagowych marek grupy na rynku azjatyckim.

"Vista Alegre i Bordallo Pinheiro to marki, które zawsze bardzo podziwiałem i których jestem częstym klientem" - oświadczył CR7, cytowany w komunikacie prasowym, w którym powiedział, że jest "dumny" ze wspierania ich "strategii globalizacji".

Według internetowego serwisu informacyjnego Eco, transakcja stanowi inwestycję o wartości ponad 17 milionów euro. Grupa, która generuje prawie 70 procent swojej sprzedaży za granicą, jest już obecna w wielu krajach Europy i Ameryki. Vista Alegre Atlantis odnotowała w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 129,6 mln euro.

Według rankingu sporządzonego przez amerykański magazyn biznesowy Forbes, Cristiano Ronaldo był najlepiej opłacanym sportowcem na świecie w 2023 roku, z 136 milionami dolarów, w tym 46 milionami dolarów pensji.

W wieku 39 lat CR7 zagra w swoim jedenastym dużym turnieju międzynarodowym, w mistrzostwach Europy, które rozpoczęły się w piątek w Niemczech.

Portugalski piłkarz zainwestował już w sektor medialny, posiadając udziały w grupie Cofina, oraz w branżę hotelarską, z grupą Pestana, która - podobnie jak on - pochodzi z Madery.


red./PAP


bm