Aborygeni zjedli krokodyla, który terroryzował ich społeczność

2024-06-13 09:32:10(ost. akt: 2024-06-13 15:13:45)

Autor zdjęcia: david-clode-on-unsplash

Krokodyl, który terroryzował społeczność Aborygenów na północy Australii atakując mieszkańców i zjadając ich psy, sam został przez nich zjedzony podczas tradycyjnego festiwalu – poinformowała w środę policja australijska.
Mierzący 3,6 metra krokodyl „tropił dzieci i dorosłych” w małej wiosce oddalonej od innych siedzib ludzkich, „rzucając się na nich z wody”, „porwał też kilka psów” - powiadomiła policja australijskiego stanu Terytorium Północne.

Po spotkaniu ze starszyzną Aborygenów policja we wtorek zastrzeliła gada. „Społeczność przyrządziła z niego potrawę w ramach tradycyjnego festynu” – potwierdzili AFP miejscowi Aborygeni.

Krokodyl podczas powodzi na początku bieżącego roku pojawił się w rzece nieopodal wioski, która znajduje się w odległości około sześciu godzin jazdy samochodem na południe od stolicy Terytorium Północnego, Darwin.

Jeden z policjantów powiedział telewizji publicznej ABC, że z tego, co wie, „ugotowano zupę z ogona krokodyla”, a kilka kawałków jego mięsa „zawinięto w liście bananowca i upieczono”.


red./PAP


bm