Hołownia przedstawi w sobotę plan rozwoju dla Polski

2024-05-24 21:33:52(ost. akt: 2024-05-24 21:36:07)

Autor zdjęcia: PAP

Marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawi w sobotę plan rozwoju dla Polski. Wystąpienie Hołowni ma mieć nietypową formułę - będzie nawiązywać do popularnych na całym świecie konferencji TEDx.
"Planowane jest 20-minutowe wystąpienie Szymona Hołowni, które odbędzie się w formule TEDx. Marszałek Sejmu będzie mówił o planie dla rozwoju Polski w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu" - powiedziała PAP Mariola Rzepka z biura prasowego partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jak dodała, przewodniczący partii będzie skupiał się na "gospodarczej przyszłości Polski", ale zostaną także poruszone kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

O wydarzeniu poinformował też w serwisie X marszałek Hołownia. "Był czas walki o wolność, jest czas pracy dla wolności. Zapraszam jutro na 17:00 na prezentację strategii dla rozwoju Polski" - napisał Hołownia.

Idea konferencji TED (od ang. Technology, Entertainment, Design) narodziła się w latach 80. w USA i szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Od lat, także w Polsce, organizowane są podobne wydarzenia - TEDx-y, podczas których prelegenci mają maksymalnie 18 minut na prezentację swoich przemyśleń czy idei.

W przeszłości z formuły TEDx-u korzystał np. prezydent Bronisław Komorowski. Pod koniec maja 2014 r. tego typu konferencja odbyła się przy okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Wzięli w niej udział m.in. naukowcy, publicyści i działacze organizacji pozarządowych.

PAP/red