Szokujące sceny na Euro 2024. Bójka na stadionie?

2024-06-19 09:15:48(ost. akt: 2024-06-19 09:48:36)

Autor zdjęcia: PAP

Słynący ze swojej żywiołowości kibice reprezentacji Gruzji i Turcji starli się na trybunach stadionu w Dortmundzie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nagrania z tego incydentu szybko obiegły internet, a zachowanie niektórych fanów może szokować. W ruch poszły nie tylko kubki z piwem, ale także pięści.
Reprezentacja Turcji zmierza się z Gruzją w pierwszym meczu grupy F na Euro 2024. Na boisku nie brakuje emocji, a do przerwy drużyny remisowały 1:1. Gorącą atmosferę można również odczuć na trybunach, gdzie zachowanie fanów obu zespołów budzi kontrowersje. Na nagraniach opublikowanych przez kibiców zebranych na stadionie widać dwie grupy fanów, które na granicy sektorów rzucają się m.in. kubkami z piwem, a nawet wymieniają ciosy.

— Walki wybuchły wśród kibiców na stadionie BVB w Dortmundzie przed wtorkowym meczem Euro 2024 między Turcją a Gruzją. Około 40 kibiców z każdej grupy kibiców brało udział w krótkich przepychankach, a policja wkroczyła między nich — informuje agencja Reuters, a nagrania tylko to potwierdzają.

Na boisku również nie brakowało emocji. W 25. minucie Turcja objęła prowadzenie dzięki bramce Merta Muldura, a siedem minut później Georges Mikautadze wyrównał wynik.